Столтенберг доаѓа во официјална посета на Скопје

Столтенберг доаѓа во официјална посета на Скопје

Генералниот секретар на НАТО ќе се сретне со шефот на државата Стево Пендаровски, со премиерот Димитар Ковачевски, собранискиот претседател Талат Џафери, а ќе се обрати и пред пратениците во Собранието

Прочитајте повеќе

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го објави идниот состав на новата Влада. Вечерва …