Што може да понуди Орбан за изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ

Што може да понуди Орбан за изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски неколку пати изјави дека тимови на Фидес и неговата партија работат заеднички на програмата за следните избори. Орбан е сѐ поосамен на европската сцена, но тој е главен во вмровскиот театар.

Пишува: Љупчо Поповски

Извор: DW
Целиот текст ТУКА

Прочитајте повеќе

банкноти пари плата пензии буџет долг

Цветков: Со ребалансот ВМРО-ДПМНЕ не предвидува зголемување на минималната плата

Одговор на новинарско прашање на Борче Цветков, пратеник на СДСМ: Првично она што се гледа …