Столтенберг: На Косово мора да се избегне ескалација

НАТО и КФОР остануваат будни, порача генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг по неуспешните разговори на Белград и Приштина за регистарските таблички. Тој бара избегнување на ескалација на Косово.

Прочитајте повеќе

Претседателски избори во Црна Гора

Граѓаните на Црна Гора денеска избираат претседател на државата меѓу седуммина кандидати. Избирачките места се …