Студено утро и сончев ден, во среда обилни врнежи од дожд

Студено утро и сончев ден, во среда обилни врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува сончево време со студено утро. Утре по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови, ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

Прочитајте повеќе

Летово ќе биде пеколно, климатските промени си го наплатуваат данокот

Летово ќе биде пеколно, климатските промени си го наплатуваат данокот

Едни од најчестите индикатори на климатските промени се надминувањата на екстремните температурни вредности, а УХМР …