СВР Битола: Откриени и одземени 6.939 парчиња пиротехнички средства

СВР Битола: Откриени и одземени 6.939 парчиња пиротехнички средства

Соопштение од СВР Битола:

Денеска од страна на полициски службеници од Одделението за крим полиција – отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, заедно со полициски службеници од ПС од општа надлежност Битола,  од лицето Н.Ш(57) од Битола, одземени се вкупно 6.939 парчиња разни видови петарди и пиротехнички средства. Лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на настанот, ќе следува соодветна пријава.

Прочитајте повеќе

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во …