СВР Битола: Санкциониран 51 возач на територијата на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола изречена е вкупно 51 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 5 мерки за возење без возачка дозвола, 2 санкции за користење мобилен телефон при возење, 6 санкции за непрописно паркирање, 2 санкции за управување под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, а од СВР Битола апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, во насока на зголемување на безбедноста во сообраќајот.

Прочитајте повеќе

Бојан Маричиќ на средба со Никола Верола

Маричиќ: Ние мораме да останеме на европскиот курс во полза на сите граѓани на Северна Македонија

Првиот заменик претседател на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, одржа средба со Никола …