Тунелите на Хамас – најголем проблем за израелската војска?

Системот на тунели во Појасот Газа би можел да ја искомплицира планираната израелска копнена офанзива. Урбаното војување и инаку е голем предизвик за секоја војска. Како тунелите на Хамас можат да влијаат на операцијата?

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Со мерката младински додаток на СДСМ, плус 3.000 денари месечно во џебот на секој млад човек

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска ја посети компанијата „Киел Македонија“, во ТИРЗ зоната во …