Утре во Драмски театар комеморација за Горан Стефановски

Утре во Драмски театар комеморација за Горан Стефановски

Утре, понеделник 10 декември, во НУ Драмски театар Скопје со почеток во 12:00 часот, ќе одржи комеморација за Горан Стефановски.

Покрај ансамблот на театарот, обраќање за делото на Горан Стефановски ќе имаат и претставници од МАНУ, Факултетот за драмски уметности, Филолошкиот факултет и Друштвото на писатели на Република Македонија.

Прочитајте повеќе

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го објави идниот состав на новата Влада. Вечерва …