Вчерашното невреме предизвика хаос во автокампот Љубаништа

Невреме проследено со силен ветер и дожд, синоќа го зафати охридското крајбрежје. Најголеми штети се причинети во автокампот Љубаништа, каде силниот ветер корнел и кршел дрвја, кои паѓале врз камп приколките и шаторите.

Невремето причини голема материјална штета, но за среќа, како што јавуваат туристите кои летуваат во автокампот, нема повредени.

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Пензиите ги зголемивме на историско ниво, има 100 милиони евра повеќе за 2024 и антикризни мерки

„Оваа Влада покажа како се зголемуваат пензиите на системски начин. Донесовме решение за зголемување на …