Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција.

Уапсените затворски полициајци веќе се спроведени во Кривичениот суд.

Од ОЈОГОКК најавија дека наскоро ќе има повеќе детали и соопштение.

Минатата недела во затворот Идризово имаше голема полициска акција и претреси со специјалци поради како што тогаш информираа од Обвинителството, сомневања за кривично-правни дејствија.

Затворот во Идризово неколку пати до сега бил мета за претреси при што беа пронајдени мобилни телефони, дрога, остри предмети и друго.

Прочитајте повеќе

ДУИ е против влада со „нелигитимни Албанци“

ДУИ е против влада со „нелигитимни Албанци“

Влада со нелегитимни Албанци и влада без Албанци е еден ист концепт, бидејќи „Вреди“ не …