Во Крушево започнува ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“

Во Крушево започнува ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“

Денеска во Крушево започнува ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“.

Натпреварот ќе се одржува во следните три денови, 23, 24 и 25 август, на регионалниот пат Кривогаштани – Крушево. Од тие причини, денеска, утре и во недела патот ќе биде затворен за сообраќај во периодот од 09.00 до 11.00 часот.

Отворањето на манифестацијата ќе биде денеска во 18 часот, во спомен куќата „Тодор Проески“, а настанот ќе биде затворен со прогласувањето на победниците во недела, 25 август во 13.00 часот, на градскиот плоштад во Крушево.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …