Во тешка сообраќајка попладнево загина 38 годишен прилепчанец

Во тешка сообраќајка попладнево загина 38 годишен прилепчанец

Во тешка сообраќајна несреќа која попладнево се случи на регионалниот пат Битола-Прилеп, на влезот во Прилеп кај Паркот на револуцијата, животот го загуби едно лице.

Според првичните информации од СВР Битола, до несреќата дошло околу 16 часот кога автомобил марка „Опел вектра“ со прилепски регистерски таблички, од засега непознати причини, преку банкината, слетал од надвозникот долу. На местото на несреќата загинал 38 годишниот прилепчанец со иницијали З.Р. Во возилото немало други сопатници.

Увид на местото на несреќата извршија екипи на МВР и основен јавен обвинител.

Прочитајте повеќе

пожари стрништа ниви

За три години нема ниту една пресуда за предизвикување шумски пожар

Од обвинителството за Мета.мк брифираат дека во државата нема регистар на шуми и обвинителството тешко може …