Временска прогноза за претстојната седмица: Свежи утра и сончеви денови

Продолжува периодот на сончево и топло време со свежи утра. Од четврток ќе има умерена облачност, а од петок услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи во попладневните часови.

Утринската температурата ќе се движи во интервалот од 6 до 17, а дневната од 26 до 34 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Министерството за правда ја започна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Соопштение од Министерството за правда по однос на барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од …