Временска прогноза за претстојната седмица: Свежи утра и сончеви денови

Временска прогноза за претстојната седмица: Свежи утра и сончеви денови

Продолжува периодот на сончево и топло време со свежи утра. Од четврток ќе има умерена облачност, а од петок услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи во попладневните часови.

Утринската температурата ќе се движи во интервалот од 6 до 17, а дневната од 26 до 34 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …