времето

Времето денес ќе биде сончево и многу топло

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во следните денови ќе продолжи сончево и натпросечно топло време.

Денес и утре во попладневните часови ќе има само изолирана појава на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а во петок и за време на викендот ќе биде нестабилно на повеќе места, локално и во форма на невреме со град.

Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Прочитајте повеќе

Стабилизирање на времето со температури до 39 степени

Денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб …