време облачно студено

Времето денеска – облачно, без дожд

Во нашата земја денеска ќе се задржи претежно облачно и тивко време, по одделни котлини со појава на магла. Кон крајот на денот и во текот на ноќта, во јужните делови ќе има повремен слаб дожд. Температурата ќе се движи од 5 до 11 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …