Времето денеска - сончево и потопло

Времето денеска – сончево и потопло

Времето денеска ќе биде претежно сончево и потопло, со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 9 до 17 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Прв работен ден за новата Влада – резултати или само ротација на кадри?

Новата власт, која најавува видливи резултати, економијата и животниот стандард на граѓаните ги стави меѓу …