Дождливо време

Врнежите од дожд продолжуваат и денеска

Во нашата земја денеска ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Локално се очекува да наврнат над 15 л/м2. На планините на северозапад ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од западен, а вдолж Повардарието од северен правец. Минималната температура ќе изнесува 4, а максималната 17 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …