За денеска закажано ново продолжение на 32 и 36 седница на Собранието

За денеска закажано ново продолжение на 32 и 36 седница на Собранието

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за денеска во 14:00 часот го закажа продолжението на 32 седница, по чие завршување ќе продолжи 36, на која треба да се гласа и за трите закони кои се однесуваат на петтиот пакет антикризни мерки.

По двочасовна расправа, во четвртокот вечерта Џафери ја прекина седницата, откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ одбиваа да гласаат за 21 точка од 32 седница.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …