(Видео) Започна новата средба Заев – Гаши

Во Клубот на пратеници започна средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши.

Средбата се одржува во ист формат како и претходно, што значи дека во разговорите учествуваат и заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски, кој денеска поднесе кандидатура за лидер на СДСМ, како и генералниот секретар на Алтернатива, Беким Сали.

Прочитајте повеќе

Фондацијата Метаморфозис со конкурс за годишна награда „Илија Жупаноски“ за справување со дезинформации

Ќе бидат доделени две годишни награди во две категории: Најдобар новинарски труд, односно стручен труд …