Започна пролетниот дел од националниот систем на клупски натпревари во пинг-понг за сезоната 2022/23

Започна пролетниот дел од националниот систем на клупски натпревари во пинг-понг за сезоната 2022/23

Овој викенд се играа првите натпревари од клупскиот систем на пролетното натпреварување во пинг-понг за сезона 2022/23.

Во саботата се одиграа натпреварите од Втора лига мажи и Прва лига жени, при што се постигнаа следните резултати:

Втора лига – мажи:

Пелистер – Прилеп 3:4

Прва лига – жени:

Крива Паланка – Зегин Берово 4:3

Во неделата се играше 10-тото коло од Супер лига мажи и Прва лига мажи и се постигнаа следните резултати:

Берово – Рисови  4:3

Кочани – Телеком Нец 2  1:4

Младост – Крива Паланка 2007  0:4

Младост 96 – Крива Паланка 4:3

Шампион Фа – Работнички  4:2

 

Астраион – Кратово 4:1

Берово 2 – Шуто Оризари 4:0 – службено

Пелагонија – Борец Тим 4:2

Радовиш – Дебар Маало 4:1

Телеком Нец – Вардар 1:4

После одиграните натпревари, нема промена на лидерските места на табелата. Во Супер лига екипите Телеком Нец 2 и Младост 96 го делат првото место, додека во Прва лига, на челните позиции се наоѓаат екипите на Вардар и Пелагонија.

Прочитајте повеќе

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Екипата на Канзас Сити Чифс ја одбрани шампионската титула во НФЛ, откако ноќеска во Лас …