Застаруваат предмети – прстот се вперува кон судиите

Премиерот Димитар Ковачевски вината ја лоцира во бавните судски постапки, додека опозицијата ја обвинува власта за директен упад во правниот систем. ЕУ со внимание ги следи реакциите во јавноста

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Влада

Уставните измени ќе ја кројат владината коалиција

Според Таравари, тенденција на Курти и Рама била заедничка листа на сите партии на Албанците, …