Зеленски објави фотографии од последиците од минираната брана Каховка

Зеленски објави фотографии од последиците од минираната брана Каховка

Претседателот Володимир Зеленски ветува дека ќе стори сé за да им гарантира на луѓето основа за живот дури и по катастрофата предизвикана од руските напаѓачи кои ја минираа браната Каховка, истакнал Зеленски на Телеграм, а пренесе Укринформ

Прочитајте повеќе

Трамп пред суд: Прв кривичен процес против екс-претседател

Трамп пред суд: Прв кривичен процес против екс-претседател

За првпат во американската историја денеска почнува кривичен судски процес против еден поранешен американски претседател. …