Животот на кралицата Елизабета низ фотографии

Кралицата Елизабета Втора беше 70 години на тронот. Кога стана кралица, Сталин го водеше Советскиот Сојуз, Мао Це Тунг Кина, а Хари Труман САД. Во Велика Британија, премиер беше Винстон Черчил.


Прочитајте повеќе

Повеќе од 30.000 починати во Газа, најголем дел се жени и деца

Во своето дневно ажурирање во четвртокот, Министерството соопшти дека во последните 24 часа биле убиени …