ЗНМ и АВМУ реагираат на вулгарниот говор на Апасиев кон ТВ Канал 5

ЗНМ и АВМУ реагираат на вулгарниот говор на Апасиев кон ТВ Канал 5

Во својата објава на социјалната мрежа Фејсбук, од 2 март, меѓу другото, Апасиев го истакнува и следното: „Од сите куртон-медиуми, само (К)АНАЛ 5 продужува упорно со вмроидната хајка против Левица!?“

Прочитајте повеќе

Кривична пријава од СДСМ Прилеп за Јовчески

СДСМ Прилеп: Кривична пријава за градоначалникот Јовчески заради незаконски потпишан анекс на Договор за јавна набавка

Прес-конференција на Моника Грашеска Илиеска, координатор на советничката група на СДСМ и Коалицијата во Советот …