Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време, со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег. Дневната температура ќе се движи од 0 до 8 степени Целзиусови.

Следува период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Минималната температура во текот на ноќните и раните утрински часови ќе се спушти до -6, а максималната дневна температура ќе достигне 9 степени.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …