Облачно и студено време со локални врнежи од дожд и снег

Облачно и студено време со локални врнежи од дожд и снег

Во нашата земја времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Претпладне, главно на југоистокот, сеуште ќе има локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне 6 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …