Облачно време со повремен локален дожд

Облачно време со повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно, од пладневните часови од западните кон централните делови ќе се прошири повремен дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе достигне 14 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …