Сончево и топло време со температури до 27 степени

Сончево и топло време со температури до 27 степени

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне 27 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево и се’ потопло време, во попладневните часови со локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Понестабилно ќе биде утре и кон крајот на неделата. Температурата ќе се движи во интервалот од 20 до 29 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …