Американската војска повторно соборила проектил на Хутите

Американската војска повторно соборила проектил на Хутите

Вооружените тензии во Црвеното море продолжуваат. Јеменските бунтовници, Хути, повторно истрелале крстосувачка ракета кон американски воен брод во регионот.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Истакната банкарска службеничка е осудена на смрт за нејзината улога во најголемиот измамнички случај во …