Американскиот Врховен суд може да ги реши претседателските избори догодина

Обидот на поранешниот претседател Доналд Трамп да се врати во Белата куќа сега е загрозен од две реченици додадени во Уставот на САД пред 155 години, пишува Асошиејтед прес

Прочитајте повеќе

ДПМНЕ блокира грант од 14 милиони евра, ја кочи реализацијата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

Прес-конференција на Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ Почитувани, Пратениците од опозициската ДПМНЕ блокираат закони кои …