Бектеши: Царината за увоз на дел од овошјето и зеленчукот се намалува на 10 отсто

Бектеши: Царината за увоз на дел од овошјето и зеленчукот се намалува на 10 отсто

Станува збор за намалени царини за доматот, краставиците, благите и лутите пиперки, кромидот, празот, карфиолот, брокулата, главчестата салата, другата салата, морковите, модриот патлиџан и тиквичките

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …