Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат половина денар, а цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 67 денари за литар, а на „еуросупер БС-98“ изнесува 69 денари за литар. Цената на дизелот останува 61 денар за литар, а на екстра-лесното масло за домаќинство 51 денар.

Прочитајте повеќе

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

Бесплатен влез во музејските институции за 18 Мај, Меѓународниот ден музеите

„Музеи за едукација и истражување“ е мотото под кое утре ќе се одбележи Меѓународниот ден …