Борел: Разговорите меѓу Србија и Косово во „ќорсокак“

И покрај новите обиди за посредување на ЕУ, сè уште нема приближување меѓу Србија и Косово. Разговорите за нормализација на односите се во „ќорсокак“, истакна првиот дипломат на ЕУ, Жозеп Борел. .

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Дали Србија чека шанса да го окупира северот на Косово?

Србија се вооружува, а нејзиниот претседател го фали трпението на Азербејџан кон Нагорно Карабах, пишува …