Дали Србија чека шанса да го окупира северот на Косово?

Србија се вооружува, а нејзиниот претседател го фали трпението на Азербејџан кон Нагорно Карабах, пишува Франкфуртер алгемајне цајтунг. Весникот ги разгледува шансите Србија да го окупира северот на Косово.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

лгбт знаме прајд

Грција стана првата православна земја што ги легализира истополовите бракови

Гласањето следеше по два дена жестока дебата и неколкунеделен приказ на јавен гнев, при што …