Де Сантис се откажа од претседателската трка во САД

Гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис, се откажа од трката за претседателски кандидат на американските Републиканци и застана зад Доналд Трамп.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Соединетите Американски Држави воведуваат санкции против Русија

Соединетите Држави (САД) денеска воведуваат нови санкции против Русија пред втората годишнина од руската инвазија …