Денеска и во следните денови сончево и многу топло време

Денеска и во следните денови сончево и многу топло време

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

И во следните денови времето ќе биде стабилно и многу топло со максимална температура од 39 степени Целзиусови и УВ=8.

Прочитајте повеќе

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

Соопштение за јавност на СДСМ Ништо не е променето во ДПМНЕ. На митинзите на ДПМНЕ …