Денеска и во текот на неделата сончево време со температури до 18 степени

Денеска и во текот на неделата сончево време со температури до 18 степени

Денеска ќе се задржи сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Во текот на ноќта почнувајќи од југоисточните делови, облачноста ќе се зголемува.

Утре и во среда ќе преовладува променливо облачно време со локален слаб дожд и со умерен северен ветер, а дневната температура малку ќе опадне. Потоа во следните два дена времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец.

Дневната температура ќе се движи во интервалот од 8 до 18 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Реална потреба или празниците и распустот ги натераа административците да се повлекуваат од членството во …