Денеска и за викендот сончево и топло време

Денеска и за викендот сончево и топло време

Времето денеска ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец и максимална температура од 16 степени.

Во деновите од викендов ќе се задржи сончево време, во недела со појава на мала до умерена облачност. Од почетокот на следната седмица ќе има услови за слаб локален дожд.

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …