Денеска и за викендот стабилно време со просечни температури за овој период од годината

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне со слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе достигне 34 степени, а UV=9.

До недела ќе се задржи стабилно време со свежи ноќи. Дневните температури ќе се покачат, но ќе бидат во рамките на просечните за овој дел од годината. Во понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дож и грмежи. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 23 до 37 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Бочварски: Инвестираме 20 милиони евра за изградба на патниот правец Извор – Гарски Мост, ги поврзуваме Дебар и Кичево

Претседателот на Владата, Талат Џафери, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заменик министерот за …