Сончево време

Денеска и за викендот суво и студено време, од понеделник повремени врнежи од дожд

До недела времето ќе се задржи стабилно, суво и студено со ниски утрински температури. Денеска вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец повремено со брзина од над 60 км/час, а утре ветрот краткотрајно ќе засилува.

Во понеделник и вторник ќе има зголемена облачност проследена со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и планини особено во западните делови од повремен снег.

Минималната температура ќе се спушти до -11, а највисоката дневна температура ќе изнесува 9 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Културна револуција и авторска уметност - започнуваат Денови на Смилевскиот конгрес

Културна револуција и авторска уметност – започнуваат Денови на Смилевскиот конгрес

Новата национална установа Манифестација „Денови на Смилевскиот конгрес“ преку неофицијална програма започна со славење на …