сончево со облаци

Денеска облачно со локален дожд, од утре стабилизирање на времето и покачување на температурите

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Претпладне ќе има слаб локален дожд со умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе достигне максимални 18 степени.

Од утре се очекува стабилизирање на времето, температурата ќе се движи во интервалот од 17 до 24 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …