Денеска променливо облачно, од утре пад на температурата и врнежи од дожд и снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој наместа ќе засилува. Дневната температура ќе се движи од 10 до 14 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Во петок и сабота ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места. Температурите насекаде ќе опаднат и ќе се движат во интервалот од -2 до 9 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …