Денеска променливо облачно време, од утре значително затоплување со температури до 20 степени

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди почести во попладневните часови. Од претпладне ќе започне да дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец со брзина од над 60 km/h.

Од утре ќе следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите. Значително потопло ќе биде во недела и на почетокот од следната седмица кога температурите преку денот ќе бидат над просекот за овој дел од годината и ќе се движат во интервалот од 6 до 20 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Руски агенти во мантија

Малку е познато дека и пред Васијан Змеев руските агенти во Македонија вршат непријателска дејност …