Денеска слаб дожд и снег, од утре значителен пад на температурите

Денеска слаб дожд и снег, од утре значителен пад на температурите

Денеска преку денот ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места, од снег на планините, а во северните делови понекаде врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места. Вечер и во претпладневните часови од утрешниот ден врнежите ќе престанат, додека во северните и источните делови од земјата на пониските места повремено ќе паѓа снег.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен утре и кон крајот на работната недела, што ќе предизвика значително заладување. Минималната температура ќе се спушти до -10, а максималната дневна температура ќе достигне 11 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Административци не сакаат да спроведуваат избори, сакаат да празнуваат

Реална потреба или празниците и распустот ги натераа административците да се повлекуваат од членството во …