Денеска сончево и топло, утре попладне дожд и грмежи

Денеска сончево и топло, утре попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, кој наместа во западните и североисточните делови повремено ќе засилува. Температурата ќе се движи во интервалот од 26 до 35 степени Целзиусови, а UV=8.

Утре во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Потоа во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Прочитајте повеќе

Полициска акција во затворот Идризово

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, …