Денеска сончево време, утре почнува период на врнежливо и посвежо време

Денеска сончево време, утре почнува период на врнежливо и посвежо време

Денеска претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме.

Од утре следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд и со умерен, наместа засилен ветер од југоисточен правец. Врнежите ќе бидат пообилни во југоисточните делови од земјата.

Прочитајте повеќе

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Жешкото време носи и „жешки“ сметки за струја

Просечната дневна потрошувачка на електрична енергија во текот на јули се зголемила за околу 1.500 …