Врнежи од дожд

Денеска стабилизирање на времето, од среда нови врнежи од дожд и снег

Денеска и утре ќе има преодно стабилизирање на времето, утре изутрина со негативни утрински температури. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 1 до 10 степени Целзиусови.

Нов влажен бран со локални врнежи од дожд, а на планините на запад од снег, се очекува во среда и четврток.

Прочитајте повеќе

УКИМ

На УКИМ има место за 9.921 нови студенти, објавен е конкурсот за упис

Според конкурсот, 4.761 место се за редовни студенти во државна квота, 4.210 за редовни студенти …