Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии (ФОТО и ВИДЕО)

Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии (ФОТО и ВИДЕО)

Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти, ниту словенечката компанија „Заубермахер“ која се занимава со управување со отпадот. На граѓаните им е веќе преку глава од ваквата состојба, пишува Порталб.мк

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …