Додик се заканува со расцеп на Српска, САД му пратија воени авиони

Додик се заканува со расцеп на Српска, САД му пратија воени авиони

Милорад Додик не пропушти да даде распламтувачко интервју за агенцијата Франс-прес, во кој наведува дека Република Српска не сака да остане дел од БиХ. Целта на западните земји била да се обмесмисли постоењето на Република Српска

Прочитајте повеќе

Венко Филипче во Кавадарци

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе дневно, лице в лице се гради довербата

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем …