ердоган

Ердоган сака да се повлече од политиката

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави повлекување од политиката. Набљудувачите се скептични.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Светските лидери го осудија големиот ирански напад врз Израел, а многу Иранци се загрижени дека …